Bitcoin na platformie Steam

BitCoin na platformie Steam (Valve). W końcu doczekali się gracze (i nie tylko).

Bitcoin na platformie Steam

Bitcoin dostępny wszędzie

Podmiotem świadczącym usługi płatności będzie BitPay, który na swoim blogu zamieścił wpis mówiący jasno o co chodzi „Load Your Steam Wallet Using Bitcoin”. Głównym powodem wprowadzenia płatności przy pomocy kryptowalut było zaadresowanie potrzeby szybkich zakupów w krajach rozwijających się, gdzie karty płatnicze nie są łatwo dostępne (np. Indie, Chiny, Brazylia). Popularność BitCoin jest coraz większa, szczególnie duże jest zainteresowanie wśród młodzieży gimnazjalnej i licealistów. Pozwala na wymianę np. przedmiotów w grach (diamentowy kilof w Minecraft, skórki na broń w CS:GO) i realizowanie mikro płatności, pomijając w tym „akceptację rodzica”. Daje poczucie własności posiadanej kryptowaluty i pełnej swobody użytkowania.

Bitcoin na platformie Steam – spekulacje potwierdzone

Są to bardzo dobre wiadomości biorąc pod uwagę spekulacje trwające od dwóch miesięcy po opublikowaniu wycieku informacji dotyczących plików tłumaczeń znajdujących się wewnątrz platformy, co już 9 lutego 2016 sugerowało prace nad wprowadzeniem BitCoin do płatności Steam.

  • bitcoin_authorization_explanation
  • bitcoin_payment_tips_header
  • bitcoin_payment_tips_text
  • checkout_payment_method_specific_note_bitcoin
  • checkout_receipt_pending_bitcoin_long
  • checkout_receipt_pending_bitcoin_text

Cztery dni temu Valve napisał na forach deweloperskich że faktycznie prace nad płatnościami BitCoin są zaawansowane.

Dla mnie jako gracza ale i fana kryptowalut jest to dosyć ciekawe, gdyż płatności BitCoin były powszechne dla zakupu gier na platformie Steam. Często można było kupić gry za przysłowiowy „bezcen”, otrzymując je w postaci prezentu (Gift). Ciekawe czy nie stanie się to w przyszłości działaniem wbrew regulaminom Valve…

Poprzez korzystanie ze strony flexray.pl wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies, a także akceptują Politykę dotyczącą tych plików. Nie, chcę się dowiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij