VMware Hybrid Cloud Powered – Walidacja

Jako Service Provider świadczący usługi w oparciu o rozwiązanie VMware vCloud Suite, a w szczególności vCloud Director – warto zadbać o to aby zostać umieszczonym w katalogu certyfikowanych dostawców hybrydowej chmury VMware (VMware Hybrid Cloud Powered). Dzięki temu klient poszukujący rozwiązania hybrydowego może nas odnaleźć w katalogu, a program walidacji rozwiązania dostarczany przez VMware gwarantuje odpowiedni poziom kompatybilności usługi.

VMware Hybrid Cloud Powered BadgeVMware Hybrid Cloud Powered

Usługa VMware Hybrid Cloud Powered jest zbudowana na tej samej technologii chmurowej VMware która wykorzystywana jest w wielu dużych i małych przedsiębiorstwach. Dzięki temu jest ona w pełni kompatybilna z istniejącymi rozwiązaniami on-premises, pozwalając na rozszerzenie naszego wirtualnego ośrodka przetwarzania danych do chmury. Wykorzystując usługi VMware Hybrid Cloud klienci mają możliwość:

 • Rozszerzyć swoje centrum przetwarzania. Otrzymują pełną swobodę uruchamiania nowych aplikacji bezpośrednio w bezpiecznej chmurze, posiadając jednocześnie gotowe mechanizmy przenoszenia ich z powrotem do lokalnego centrum przetwarzania danych, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.
 • Zwiększyć bezpieczeństwo infrastruktury. Uruchamianie krytycznych aplikacji w chmurze publicznej zbudowanej w oparciu o kompleksowe i odpowiednio zabezpieczone środowisko VMware, podłączone do twojego centrum przetwarzania danych poprzez szyfrowane medium.
 • Zwiększyć zakres swoich usług. Program VMware vCloud Air Network zrzesza dostawców usług chmurowych z całego świata, umożliwiając korzystanie z usług szytych na miarę w zależności od Twoich potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie aby uruchamiać twoje aplikacje w geograficznie rozproszonych obszarach, w certyfikowanych centrach danych. Wybór zależy tylko od Ciebie i twoich potrzeb biznesowych.

Walidacja w programie VMware Hybrid Cloud Powered

Aby zostać umieszczonym w katalogu dostawców VMware Hybrid Cloud Powered, zbudowane przez nas rozwiązanie oparte o VMware vCloud Director musi przejść szereg testów, polegających na sprawdzeniu poszczególnych funkcjonalności portalu poprzez wykorzystanie API. Lista wymagań dokładnie opisuje co po kolei zostanie sprawdzone i jak utworzyć środowisko do testów.

Rejestracja w portalu zajmuje około 3 minut.  Testy walidacyjne trwają około 15 minut, jeśli nie ma żadnych komplikacji.

Co będzie sprawdzane?

Rodzaj Testu Krótki opis
Logowanie do Organizacji Weryfikacja uprawnień nadanych do logowania do organizacji.

Ten test jest wykonywany tylko i wyłącznie jeśli twoja usługa zbudowana jest w oparciu o vSphere i vCloud Director oraz twoja usługa udostępnia publiczny dostęp do vCloud API.

Istnienie VDC Weryfikuje utworzone VDC w obrębie organizacji poprzez API.
Dostępność Org Network Weryfikuje bridged network access, sprawdza połączenia do sieci Internet.
Istnienie zapisywalnego katalogu Weryfikuje dostęp w trybie zapisu do katalogu obrazów poprzez API.
Istnienie obrazu vApp Weryfikuje istnienie i dostępność obrazu vApp z maszyną wirtualną Linux poprzez API.
Deployment obrazu vApp Wykonuje deployment vApp z maszyną wirtualną Linux oraz podłącza do sieci organizacji.
Weryfikacja ruchu do i z Internetu w vApp Weryfikuje czy vApp jest dostępny poprzez SSH oraz posiada routing wychodzący do sieci publicznych.
Dostęp do portalu vCloud poprzez API Weryfikuje czy z vApp można się dostać do portalu zarządzania vCloud Director poprzez API URL i nie występują problemy z rozwiązywaniem nazw DNS.
Wsparcie OVF Weryfikuje czy VDC wspiera import obrazów OVF.

Poniższe wymagania należy zweryfikować przed uruchomieniem procesu automatycznej walidacji:

 1. Utworzona publiczna instalacja vCloud Director wraz z utworzoną testową organizacją, która zawiera:
  • a. Użytkownika testowego z uprawnieniami „vApp Author role” lub wyższymi (przy logowaniu podajemy w formacie username@org).
  • b. Wirtualne centrum danych (Org VDC) zawierające:
   • i. Bezpośrednio podłączoną sieć z dostępem do i z Internetu (A direct connected Org VDC Network (bridged to the External Network)) – bez użycia Edge Gateway.
   • ii. Prywatny katalog aplikacji do którego użytkownik testowy posiada uprawnienia odczytu i zapisu.
   • iii. Utworzony obraz vApp maszyny wirtualnej z systemem Linux vApp, skonfigurowany aby:
    • 1. Umożliwić bezpośredni dostęp z sieci vApp do sieci naszego Org VDC network.
    • 2. Umożliwić dostęp z zewnątrz po protokole SSH w celach wykonywania poleceń. Najlepiej wyłączyć iptables.
    • 3. Umożliwić nawiązywanie połączeń wychodzących w stronę sieci Internet.
   • iv. Zasoby obliczeniowe umożliwiające import vApp/OVF zbudowanych na virtual hardware version 9.
 2. Rejestracja na portalu http://vcloudvalidation.com. W ten sposób zweryfikowany zostanie Partner ID oraz zgromadzone lub utworzone poniższe informacje:
  • a. Techniczna osoba kontaktowa (posiadająca uprawnienia dostępowe Validation UserID).
  • b. Biznesowa osoba kontaktowa (jeżeli inna niż osoba techniczna).
  • c. Informacje o twojej firmie (nazwa, lokalizacja geograficzna, strona internetowa, nazwa w katalogu usług Hybrid Cloud Powered).
 3. Zalogowanie się do usługi walidacji http://vcloudvalidation.com/login (używając danych osoby technicznej) i wykonanie poniższych:
  • a. Dodać informację o twoich usługach Hybrid Cloud Powered dla każdego pojedynczego centrum przetwarzania danych które chcesz walidować.
  • b. W zakładce „Actions” uzupełnić dane „Add vCD Instance” dla każdej instancji vCloud Director która będzie walidowana do http://vcloudvalidation.com (tam też ustalane są uprawnienia dostępowe do środowiska vCloud Director niezbędne do przetestowania i walidacji usługi). Następnie należy wykonać „Run Test” i poczekać na rezultaty. Uwaga! Testy mogą się w ogóle nie uruchamiać – z winy ośrodka walidującego VMware. Należy wtedy wypełnić support ticket – powinni naprawić w przeciągu 24h. Tak było w naszym przypadku
 4. Zainstalowany na maszynie Linux pakiet cURL.

Testujemy

Poprawna walidacja powinna zakończyć się ekranem podobnym do poniższego, gdzie każdy z 9 testów został zakończony pomyślnie.

VMwareHybridTestsCompleted

Gdy wszystko poszło po naszej myśli – walidacja w programie VMware Hybrid Cloud Powered zostaje zakończona, oznaczona jako „Approved”. Dostajemy w tym momencie dostęp do logotypów, dokumentów opisujących sposób ich wykorzystania i innych dokumentów związanych z programem.

VMwareHybridApproved

Gdyby coś poszło nie tak…

W przypadku gdy któryś z testów nie został zakończony powodzeniem – cały proces zakończy się niepowodzeniem. W takim wypadku należy przede wszystkim zweryfikować wszystkie wymagania które zostały powyżej opisane. Dodatkowym źródłem informacji może być zestaw często zadawanych pytań przygotowany przez VMware.

Test Możliwe rozwiązanie problemu
Logowanie do Organizacji
 • Upewnij się że dane logowania są prawidłowe dla testowej organizacji.
 • Pamiętaj że udostępniane są w formacie username@org.
Istnienie VDC Upewnij się że Org’s VDC został utworzony.
Dostępność Org Network Upewnij się że utworzona została sieć mostkowana (bridged network) umożliwiająca połączenie do sieci Internet. Rzuć okiem na pomocny artykuł.
Istnienie zapisywalnego katalogu Zaloguj się do organizacji i utwórz katalog obrazów maszyn wirtualnych z uprawnieniami do zapisu.
Istnienie obrazu vApp Zaloguj się do organizacji i spróbuj wykonać upload dowolnego obrazu vApp do twojego katalogu lub poproś administratora aby udostępnił publiczny obraz vApp który wykorzystasz.
Deployment obrazu vApp Upewnij się że obraz vApp posiada pojedynczą maszynę wirtualną która ma skonfigurowaną tylko jedną sieć.
Weryfikacja ruchu do i z Internetu w vApp
 • Sprawdź czy możesz się zalogować po SSH do twojego vApp oraz czy jest dozwolony ruch wychodzący w stronę sieci Internet (a także skonfigurowany routing).
 • Upewnij się że mostkowany OrgNetwork posiada zakres publicznej adresacji IP (IP range).
 • Upewnij się że opcja „Guest Customization” jest włączona dla danej maszyny wirtualnej.

Uwaga: Jeżeli powyższe warunki zostały spełnione i nadal test nie został zakończony pomyślnie, spróbuj wypełnić opcjonalne pola formularza testów „vApp User Name” i „vApp Password” – pozwoli to na wykonanie tych testów z innego użytkownika systemu Linux.

Dostęp do portalu vCloud poprzez API Sprawdź czy nazwy DNS – w szczególności twoich publicznych adresów instancji vCloud Director – są poprawnie rozwiązywane z sieci Internet ale także z wewnątrz maszyny vApp.
Wsparcie OVF Spróbuj ręcznie zaimportować obraz OVF i wykonać jego deployment. Może się okazać że na instancji vCloud Director brakuje miejsca na kolejny template.

 

 

Poprzez korzystanie ze strony flexray.pl wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies, a także akceptują Politykę dotyczącą tych plików. Nie, chcę się dowiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij